Dekoracje do domu – jak podnieść atrakcyjność wnętrza?

Dekoracje do domu – jak podnieść atrakcyjność wnętrza?

Aranżując wnętrze, należy zadbać o odpowiednie materiały wykończeniowe, meble i dekoracje do domu. Te ostatnie – w zależności od stylistyki wnętrza – mogą pojawiać się w aranżacji bardzo licznie albo zaledwie zaznaczać swoją obecność. Dekoracje mogą znacznie różnić się między sobą, co wynika z konieczności ich dopasowania do konkretnego wystroju. Ich szeroki asortyment pozwala znaleźć ozdoby wpisujące się w różnorodne potrzeby.

Dekoracje do domu ocieplają wnętrze, podnoszą jego atrakcyjność i nadają efektownego wyglądu. Sprawiają też, że we wnętrzach, do których zostały wprowadzone, czujemy się miło i przyjemnie. Dlatego dekoracje są chętnie wykorzystywane w różnych aranżacjach, nawet tych, które z założenia mają być minimalistyczne i pozbawione ozdób. I choć są w nich znacznie skromniejsze i mniej liczne, mają ogromne znaczenie dla ogólnego odbioru wizualnego pomieszczenia.

Szklane dekoracje do domu

Wśród chętnie wybieranych dekoracji, które doskonale zdobią wnętrze, warto wymienić te, które zostały wykonane ze szkła. Prym wiodą tu wazony, które pojawiają się w wielu wnętrzach. Przeglądając ich asortyment, znajdziemy modele różniące się pod względem koloru, kształtu oraz rozmiaru. Ta ogromna różnorodność pozwala dopasować element dekoracyjny do konkretnych potrzeb. I tak możemy się zdecydować na wazon w kształcie kuli, prostokąta, kwadratu, cylindra, cechujący się nieregularnym kształtem itd.

Dekoracje do domu będą się też różnić w zależności od tego, w jaki sposób wazon zostanie wykorzystany. Można wprowadzić go do aranżacji solo (taka dekoracja wygląda efektownie, jeśli wazon wyróżnia się wyjątkową formą albo kolorystyką) lub połączyć z jakąś kompozycją. Przykładem będą ustawione w wazonie kwiaty, które nie tylko wyglądają pięknie, ale też bardzo ocieplają wnętrze.

Bardzo efektowną dekoracją jest też urządzony w przezroczystym wazonie las w szkle. W naczyniu w kształcie szklanej kuli można też stworzyć piękną bożonarodzeniową lub wielkanocną kompozycję. Wystarczy dobór odpowiednich materiałów: szyszek, bombek, świec albo żonkili i wydmuszek.

Dekoracja z oświetleniem w tle

Atrakcyjnie prezentują się dekoracje do domu, w których pojawia się światło. To może być naturalny płomień albo oświetlenie sztuczne. Doskonałym przykładem jest wykorzystanie małej ogrodowej latarenki lub pięknego wazonu oraz sznurka LED. Umieszczony wewnątrz szklanego naczynia sznurek będzie emitował przyjemne, ciepłe światło, które świetlenie sprawdzi się w sypialni, przestrzeni wypoczynkowej salonu albo na tarasie.

Równie efektownie wygląda w takim miejscu naturalny płomień. Dlatego w wykonanych z przezroczystego szkła wazonach oraz bombonierach wykorzystuje się pływające świeczki. Taka kompozycja zyska niepowtarzalny urok, jeśli w naczyniu wypełnionym wodą, po której będą pływać świece, znajdą się też zanurzone w niej kwiaty, na przykład orchidee.

Pomysłów na aranżację wnętrza może być naprawdę wiele. My preferujemy te, w których pojawiają się efektowne dekoracje do domu, najchętniej te zakładające połączenie szkła i światła lub kompozycji roślinnej.

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *