Energooszczędne grzejniki Klima – wygodnie, ciepło i estetycznie

Energooszczędne grzejniki Klima – wygodnie, ciepło i estetycznie

Sezon grzewczy zbliża się do nas wielkimi krokami. A to dla wielu oznacza czas, kiedy należy zastanowić się nad tym, jak zapewnić ciepło w naszych domach. Doskonałą alternatywę dla powszechnie stosowanego ogrzewania gazowego stanowią elektryczne, energooszczędne grzejniki Klima. Ich liczne zalety przekonują coraz więcej użytkowników.

Grzejniki Klima są dzieckiem włoskiego producenta, który postawił sobie za cel stworzenie urządzenia dającego komfort użytkowania, gwarantującego komfort cieplny i nienadwyrężającego domowego budżetu średnio zamożnej rodziny. Jako efekt tych założeń powstały hybrydowe urządzenia, które łączą w sobie pracę dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz promiennika podczerwieni.

Jak działa hybryda?

Dlaczego producent zdecydował się na zastosowanie w jednym urządzeniu aż dwóch systemów grzewczych? – Odpowiedź jest prosta. Okazuje się, że każdy z tych systemów, działając pojedynczo, nie gwarantował tak wysokiej efektywności, jak połączona praca ich obu. Hybrydowe urządzenie sprawiło, że możliwe stało się wykorzystanie największych zalet każdego z systemów przy jednoczesnym zamaskowaniu ich wad. W dużym skrócie – wzajemne powiązanie pracy obu systemów zostało zaprojektowane w taki sposób, aby każdy z nich działał wtedy, kiedy jest najbardziej efektywny. Dzięki temu użytkownicy zyskują we wnętrzu komfort cieplny przy jednoczesnym stosunkowo niskim zużyciu energii.

Opis działania grzejnika Klima

Producent nie przez przypadek wybrał właśnie promiennik podczerwieni oraz ogrzewanie konwekcyjne. Ich zalety mają tu bardzo duże znaczenie, bo pozwalają na zamaskowanie wad drugiego systemu. I tak ogrzewanie konwekcyjne charakteryzuje się tym, że umożliwia szybkie podniesienie temperatury we wnętrzu do określonego przez użytkownika poziomu. Cechuje się też natychmiastową reakcją na zmiany temperatury w otoczeniu. Dzięki czemu możemy być pewni, że zagwarantuje w pomieszczeniu komfort cieplny nawet przy nagłym spadku temperatury na zewnątrz albo konieczności przejścia urządzenia z trybu ogrzewania nocnego na dzienny.

Z drugiej strony jest to system stosunkowo kosztowny. Na szczęście w grzejnikach Klima stanowi tylko system wspomagający urządzenie, bo głównym elementem grzewczym jest promiennik podczerwieni. Ten natomiast wyróżnia się możliwością stałego oddawania ciepła do otoczenia przy jednoczesnym niskim poborze mocy. W trybie pracy promiennikiem podczerwieni grzejnik Klima może pobierać zaledwie 15% mocy nominalnej urządzenia. Nie powinno zatem dziwić, że to właśnie ten system został wybrany przez producenta, jako główny element grzewczy.

W tym miejscu może nasuwać się pytanie: po co producent zdecydował się na produkcję hybrydy, skoro ogrzewanie podczerwienią gwarantuje niższy koszt ogrzewania? Okazuje się, że promiennik podczerwieni ma też wadę. Nie potrafi w tak krótkim czasie, jak ogrzewanie konwekcyjne podnieść temperatury we wnętrzu. To z kolei jest niezbędne dla zapewnienia komfortu cieplnego użytkowników.

Inne zalety grzejników Klima

Warto zauważyć, że producent nie poprzestał na zastosowaniu dwóch, działających efektywnie systemów grzewczych. Wprowadził też szereg dodatkowych rozwiązań, które pozwoliły jeszcze bardziej obniżyć koszt pracy urządzenia. Wśród nich jest funkcja Opticontrol. Należy też zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę urządzenia oraz inteligentny termostat, który samodzielnie decyduje o tym, który z systemów grzewczych powinien działać w danym momencie.

O tym, że grzejniki Klima spotkały się z zainteresowaniem użytkowników oraz aprobatą specjalistów świadczy przyznana producentowi w roku 2019 nagroda – Złoty Filar Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii: Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Econovli

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *