Klimatyzer przenośny mały – gdy upalne lato daje się we znaki

Klimatyzer przenośny mały – gdy upalne lato daje się we znaki

Upalnym latem szukamy wszelkich możliwych sposobów, by się schłodzić. Jednym z nich jest klimatyzer przenośny mały. Dlaczego akurat to urządzenie?

Najgorzej czujemy się w mieszkaniach i domach, gdzie żadną naturalną metodą, niestety nie da się skutecznie obniżyć temperatury. Na rynku mamy jednak kilka propozycji, które są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wybieramy zwykle między wentylatorami a klimatyzatorami. Właśnie pośród nich znalazło się miejsce na klimatyzery. Jak działają i czy warto na nie postawić?

Klimatyzer przenośny mały – kompromis między wydajnością i ceną

Wentylatory oferują efekt chłodzenia, wprawiając w ruch powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Niestety trudno liczyć na spektakularne obniżenie temperatury. Nierzadko podchodzimy do wentylatora, by choć na chwilę poczuć chłodniejszy powiew, i niestety przyjemne odczucie mamy tylko w tym miejscu. W pozostałych miejscach wciąż jest upalnie i duszno. Poza tym nietrudno o przeziębienie, siedząc czy poruszając się, bezpośrednio w obrębie działania wentylatora.

O skuteczność chłodzenia nie trzeba się martwić, gdy wybieramy klimatyzator. Dzięki niemu można obniżyć temperaturę nawet w dużym pomieszczeniu, decydując o jej poziomie. Tym samym poprawia się komfort przebywania w domowych wnętrzach. Co z wadami? Klimatyzatory to droga przyjemność i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Producenci znaleźli kompromisowe rozwiązanie, a jest nim klimatyzer przenośny mały. Łączy skuteczność w chłodzeniu oferowaną przez klimatyzator, ale mobilność i stosunkowo niską cenę, które posiada wentylator. Przypomina zgrabną walizkę na kółkach, którą można ustawić w dowolnym miejscu. Mobilność to jego ogromny atut. Jak działa i w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Klimatyzer przenośny mały – przyjemne chłodzenie

Klimatyzer przenośny mały wykorzystuje wodę oraz specjalne wkłady chłodzące. Do wnętrza urządzenia wtłaczane jest gorące powietrze. Przechodzi ono przez nasączone wodą wkłady, a do pomieszczenia trafia już schłodzone. Można poczuć, że powietrze ma nie tylko niższą temperaturę, ale i jest bardziej rześkie, przyjemnie orzeźwia. Klimatyzery ponadto oczyszczają i nawilżają powietrze, stąd można powiedzieć, że są zdrowsze w zastosowaniu, niż dwa wspomniane na początku urządzenia.

Aby klimatyzer przenośny mały działał poprawnie i w sposób skuteczny oraz wydajny chłodził powietrze, musi zostać odpowiednio dopasowany. Najważniejsza jest wielkość pomieszczenia, które ma być chłodzone. Zdecydowana większość klimatyzerów, pozwala na poprawę komfortu przebywania w pomieszczeniach o powierzchni 30-40 metrów kwadratowych. Strumień wychodzącego powietrza powinien być ustawiony w kierunku użytkownika, co zapewni największą wydajność chłodzenia.

Montaż i eksploatacja

Zakup profesjonalnego klimatyzatora to naprawdę spory wydatek, a na tym się nie kończy. Montaż jest dość skomplikowany, dlatego najpewniej wydamy kolejne pieniądze, by pomógł w tym zadaniu fachowiec. Do tego dochodzi eksploatacja, serwis i okresowa konserwacja. Na plus przemawia jednak możliwość efektywnego chłodzenia pomieszczeń o dowolnym metrażu.

Jeśli w naszym mieszkaniu czy domu, o obniżenie temperatury walczymy jedynie okresowo, głównie w sezonie letnim, a schładzane docelowo powierzchnie nie będą większe niż 40 metrów kwadratowych, klimatyzer przenośny mały podoła temu zadaniu. Nie nadszarpnie domowego budżetu. Nie będzie wymagał wzywania fachowca, bo nie ma potrzeby dokonania uciążliwego montażu. To przenośne urządzenie, w każdej chwili ustawimy w dowolnym miejscu, akurat tam, gdzie spędzamy czas. Klimatyzer ponadto działa dość cicho, więc nawet w sypialni czy miejscu pracy, nie będzie przeszkadzał.

Klimatyzer przenośny mały odpowie na potrzeby tych osób, które szukają produktu 3 w 1. Liczą nie tylko na efekt chłodzenia, ale i nawilżania oraz oczyszczania powietrza. Choć w kwestii nawilżania trzeba mieć na uwadze, że urządzenie to powoduje podwyższenie wilgotności, a ta w nadmiarze wnika w ściany, co może spowodować powstawanie pleśni czy grzyba. Klimatyzator ogranicza ryzyko takiego efektu, za to wysusza powietrze, więc i w tym przypadku nie zaleca się użytkowania go przez cały czas.

Mamy do wyboru trzy urządzenia, które są w stanie sprawić, że upalne lato będzie łatwiejsze do zniesienia, w tym klimatyzer przenośny mały. Wysoka temperatura nie musi już wpłać na niższy poziom koncentracji, osłabienie i pogarszające się samopoczucie. Przeanalizujmy zalety i wady dostępnych urządzeń, bo może się okazać, że to kompromisowe rozwiązanie, spełni nasze oczekiwania pod każdym względem.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *