Meble do gabinetu domowego – funkcjonalna przestrzeń do pracy

Meble do gabinetu domowego – funkcjonalna przestrzeń do pracy

W czasach epidemii koronawirusa pracę w trybie home office prowadzi coraz więcej osób. Zwykle nie jest to kwestia wyboru, ale konieczności. Meble do gabinetu domowego dobrane z rozwagą i uwzględnieniem potrzeb pracownika pomagają w zaaranżowaniu funkcjonalnej i sprzyjającej produktywności pracownika przestrzeni. Z czasem mogą stać się atrakcyjną alternatywą dla biur, które oferują pracodawcy.

Jeśli urządzimy wygodne miejsce do pracy biurowej i ustawimy w nim spełniające wszystkie nasze wymagania meble do gabinetu domowego, może się okazać, że w domu będzie się nam pracowało lepiej niż w biurze. Czy w takiej sytuacji po zakończeniu pandemii nadal będziemy jeszcze chcieli wracać do biura? – Odpowiedzi mogą być różne. Wiele zależy tutaj od specyfiki pracy oraz tego, jak bardzo brakuje nam kontaktów międzyludzkich. Może się okazać, że pomimo komfortowych warunków w domu, najbardziej brakuje nam bezpośrednich spotkań z kolegami z pracy. Jest jednak wiele osób, które już teraz deklarują chęć kontynuowania pracy zdalnej po powrocie do normalności, jaką znamy z czasów “przed pandemią”.

Biurko i fotel – niezbędne w biurowym home office

Najważniejsze meble, jakie powinny się pojawić w przestrzeni urządzonej na gabinet, to wygodny fotel biurowy oraz przestronne biurko. Istotną kwestią jest dopasowanie wyposażenia do wzrostu i wielu użytkownika. Bardzo dobrze sprawdza się fotel z możliwością regulacji wysokości siedziska oraz regulacji oparcia. Istotne jest to, by korzystająca z niego osoba mogła swobodnie postawić stopy na podłodze, a jej kolana podczas siedzenia były zgięte pod kątem prostym.

Biurko również powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Alternatywą dla tradycyjnego rozwiązania jest biurko z regulacją wysokości blatu, co daje niezwykle duży komfort zmiany pozycji podczas pracy. Na blacie powinno się znaleźć wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkie akcesoria.

Inne meble do gabinetu domowego

Urządzanie biura w domu nie kończy się na wprowadzeniu do aranżowanej przestrzeni biurka oraz fotela. Równie ważne mogą być inne sprzęty i meble. Jakie? – Wiele zależy od specyfiki pracy. Dodatkowe meble do gabinetu domowego to najczęściej kontenerek, szafka lub szafa na dokumenty oraz szafka, na której ustawia się drukarkę, skaner oraz inne biurowe sprzęty. W niektórych przypadkach może zachodzić konieczność zaaranżowania przestrzeni, w której będą podejmowani goście oraz kontrahenci. Zazwyczaj wprowadza się wtedy do wnętrza stolik kawowy i fotele lub inne wygodne siedzisko.

Warto pamiętać, że nawet najwygodniejsze meble do gabinetu domowego nie spełnią dobrze swojego zadania, jeśli nie zadbamy o ergonomię. Istotna jest ich lokalizacja, wzajemne ustawienie, odległości. Warto zwrócić uwagę również na to, czy stanowisko pracy jest dobrze doświetlone światłem dziennym oraz sztucznym.

Meble do gabinetu domowego przybierają różną formę oraz rozmiar. Od tego, czy zostaną dopasowane do potrzeb użytkownika, uzależnione jest jego zdrowie, komfort podczas pracy oraz efektywność.

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *