Meble na taras drewniane – największe zalety

Meble na taras drewniane – największe zalety

Praktyczne wyposażenie na taras pozwala stworzyć piękną i wygodną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się choćby meble na taras drewniane, które nie tylko wyróżniają się ciekawym wyglądem, ale też zapewniają komfort użytkowania.

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane meble do przydomowej strefy wypoczynku? Kilka wskazówek przekażemy w dalszej części artykułu.

Modne meble ogrodowe z drewna – najpopularniejsze trendy sezonu

Meble ogrodowe to jeden z prawdziwych klasyków wyposażenia do przydomowego terenu. Chętnie wykorzystuje się je w większości popularnych obecnie aranżacji.

Szczególnie często meble drewniane trafiają na tarasy i balkony w stylu skandynawskim, w którym ceni się naturalne materiały. Stąd też stoliki, krzesła i leżaki ogrodowe zazwyczaj wykonuje się z surowego drewna, które pokrywa się tylko impregnatem, by podnieść ich odporność na szkodliwe warunki pogodowe.

Bez mebli drewnianych trudno wyobrazić sobie ogrody minimalistyczne w typie japońskim. W takich przestrzeniach najczęściej stawia się na skrajnie proste krzesła i stoliki z lekko postarzanego drewna.

Meble drewniane przydają się też w innych aranżacjach. Stanowią nieodzowny element ogrodów klasycznych oraz przydomowych terenów w nurcie retro. Można więc rzec, że subtelne i eleganckie wyposażenie na taras z drewna nadaje się w zasadzie do każdego ogrodu.

Nowoczesne meble ogrodowe drewniane – charakterystyka produktu na taras lub balkon

Meble drewniane na taras lub balkon to uniwersalne i bardzo praktyczne rozwiązania. Jak już stwierdziliśmy, wpisują się w większość popularnych aranżacji, a także wykazują się olbrzymią funkcjonalnością. Drewno to materiał na wygodne meble, dopasowane do potrzeb użytkowników przydomowych terenów. Wytwarza się z niego krzesła, fotele i sofy, a także stoliki ogrodowe (wysokie i kawowe).

W zależności od zastosowanego materiału (gatunki rodzime lub egzotyczne), meble drewniane na taras miewają różne kolory oraz mniej lub bardziej dekoracyjną strukturę. Niektóre gatunki drewna z odległych krajów zawierają tak duże ilości naturalnych olejków, iż nie ma potrzeby przeprowadzania częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wiele mebli drewnianych to lekkie, ażurowe konstrukcje. Często z tego materiału produkuje się składane wyposażenie do ogrodu, które łatwo przestawia się z miejsca na miejsce, by dopasować aranżację ogrodu do bieżących potrzeb. Z takich mebli warto korzystać zwłaszcza na małych tarasach lub balkonach.

Wady mebli na taras z drewna

Niestety, poza produktami z drewna egzotycznego, większość mebli drewnianych wymaga regularnej impregnacji.

Trzeba zadbać o suche miejsce z dobrą cyrkulacją powietrza i stałą temperaturą, by bezpiecznie przezimować wyposażenie do ogrodu. W innym razie wilgoć, śnieg i zmiany temperatury mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia mebli drewnianych.

Jak wybrać meble ogrodowe drewniane na taras?

Meble ogrodowe na taras to praktyczne wyposażenie do ogrodu, które zapewnia komfort siedzenia, a także daje wiele opcji aranżacyjnych. W zależności od zastosowanych dodatków (poduch, poduszek i koców) drewniane krzesła, fotele i sofy nabierają nieco innego charakteru, dzięki czemu każdy może bez większego trudu znaleźć dla nich idealne miejsce w swoim ogrodzie.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.