Niezwykłe akcesoria ogrodowe

Niezwykłe akcesoria ogrodowe

Przemyślana aranżacja ogrodu obejmuje szereg elementów, które w połączeniu ze sobą tworzą spójną pod względem wizualnym i estetycznym przestrzeń. W takim miejscu z pewnością nie powinno zabraknąć zieleni urządzonej oraz ogrodowych mebli. Oprócz nich powinno jednak pojawić się również kilka innych elementów.

Ogród coraz częściej staje się przestrzenią, która w letnie dni traktowana jest jak przedłużenie salonu. Sprzyjają temu duże przeszklenia w nowoczesnym budownictwie oraz efektownie urządzone tarasy. W ogrodzie coraz częściej pojawiają się takie elementy małej architektury jak małe place zabaw dla dzieci, altany, pergole oraz trejaże. W otoczeniu roślin pojawiają się oczka wodne, nierzadko z fontanną, a z tyłu działki niewielkie domki narzędziowe, w których można przechowywać nie tylko narzędzia, ale również urządzenia niezbędne do utrzymania i pielęgnacji ogrodu.

Dobrze urządzona przydomowa przestrzeń coraz częściej wprowadza też dodatkowe akcesoria, które podnoszą funkcjonalność przydomowej przestrzeni i sprawiają, że w wielu przypadkach wypoczynek staje się niezwykle komfortowy.

Ogród i światło

Współcześnie na terenie ogrodu i tarasu odpoczywamy nie tylko za dnia, ale również wieczorem. Nie może zatem zabraknąć funkcjonalnego oświetlenia, które po pierwsze zapewni bezpieczeństwo poruszających się po zmierzchu osób; po drugie pomoże w zbudowaniu klimatycznego nastroju i sprzyjać będzie relaksowi oraz spotkaniom w gronie przyjaciół.

Wykorzystane do oświetlenia ogrodu oprawy nie powinny być przypadkowe, ale dopasowane do pełnionej przez nie funkcji. Ważna jest tutaj barwa światła (w przestrzeni przeznaczonej na odpoczynek najlepiej sprawdza się stonowane światło o barwie ciepłej) oraz bezpieczeństwo (warto zwrócić uwagę na współczynnik IP, który wskazuje, czy oprawa może być stosowana na zewnątrz budynków).

Barek w ogrodzie

Przyjemne towarzyskie spotkania rzadko kiedy odbywają się bez przekąsek oraz zimnych napojów. Serwowanie takich trunków staje się jednak nieco uciążliwe, jeśli co chwilę trzeba biegać z ogrodu lub tarasu do domu po kostki lodu. Producenci ogrodowych mebli stanęli na wysokości zadania i stworzyli mebel, który doskonale sprawdza się w takich okolicznościach. Elegancki barek, który łączy w sobie funkcję stolika oraz pojemnika na lód sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających amatorów letniego biesiadowania w plenerze.

Jak użytkować taki barek? Wystarczy podnieść blat do góry, a naszym oczom ukaże się obszerny pojemnik, który można wypełnić kostkami lodu. Barek wykonany został z wysokiej jakości polipropylenu i do złudzenia przypomina plecionkę rattanową. Doskonale komponuje się z meblami wypoczynkowymi utrzymanymi w nowoczesnej stylistyce, najlepiej wykonanymi z rattanu lub technorattanu.

Miejsce do przechowywania

W ogrodach, w których nie ma możliwości postawić domku na narzędzia i nie istnieją też inne obiekty, które spełniałyby podobne zadanie, warto wstawić funkcjonalne ogrodowe skrzynie. Co prawda, ukryte w nich schowki mają znacznie mniejszą pojemność niż domek na narzędzia, pomimo wszystko jednak doskonale spełniają swoje zadanie, a jeśli wybierzemy odpowiedni produkt, skrzynia będzie się też wyróżniać wysoką estetyką.

W skrzyniach ogrodowych można przechowywać narzędzia i preparaty ogrodnicze, zabawki dla dzieci albo poduszki z mebli ogrodowych, które zabezpieczamy na czas niesprzyjającej, deszczowej pogody. Wysokiej jakości skrzynie ogrodowe są wodoszczelne, solidne i odznaczają się estetycznym wyglądem. Mogą pełnić też inne funkcje. Wzmocnione wieko z powodzeniem posłuży jako dodatkowe siedzisko. Po ułożeniu na nim wygodnych poduszek stanie się funkcjonalnym meblem wypoczynkowym, które na równi z ogrodowymi fotelami i kanapami, ugości spędzających czas na odpoczynku domowników i ich przyjaciół.

Światło i cień

O ile odpoczynek w ogrodzie w słoneczne dni jest bardzo przyjemny, o tyle w czasie upałów może być już niesłychanie męczący. Sposobem na lejący się z nieba żar będzie markiza lub ogrodowy parasol. W polskich ogrodach dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza ten drugi. Zróżnicowanie parasoli ogrodowych – ich rozmiarów, kształtów oraz możliwości zmiany kąta położenia czaszy – pozwala wybrać model zgodny z oczekiwaniami inwestora. Szczególną uwagę warto zwrócić zwłaszcza na wspomnianą wyżej funkcję. Możliwość regulacji kąta nachylenia czaszy oznacza, że domownicy będą mogli odpoczywać w cieniu parasola przez większą część dnia.

Pośród różnych akcesoriów ogrodowych wybraliśmy te, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Aranżacja ogrodu z ich udziałem podnosi jakość wypoczynku i funkcjonalność przestrzeni. Sprawia też, że staje się ona dopracowana w szczegółach i atrakcyjniejsza dla użytkowników.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *