Ogród w stylu skandynawskim – jak dobrać meble ogrodowe?

Ogród w stylu skandynawskim – jak dobrać meble ogrodowe?

Styl skandynawski znajduje swoje zastosowanie nie tylko pośród wnętrz mieszkalnych. Równie dobrze sprawdza się w ogrodach, a nawet na balkonach i tarasach. Taki sposób aranżowania zielonych przestrzeni, jest uniwersalny, choć wciąż na tyle unikalny, aby stworzyć przestrzeń komfortową, oryginalną i bardzo ciekawą.

Jednymi z ważniejszych elementów w urządzaniu ogrodów, są meble. Jak dobrać to wyposażenie, aby było nie tylko funkcjonalne?

Nurt przewodni

Styl skandynawski jest elastyczny. Możemy decydować się na prostotę, harmonię, stonowaną kolorystykę, ciepłe odcienie, aby ogród sprawiał wrażenie spokojnego, zachęcającego do relaksu. Dodatki żywych barw sprawiają zaś, że zielona przestrzeń dostaje rumieńców. Zyskuje na nowym wymiarze, przywodzi na myśl egzotyczne wyprawy. Ci, którzy śledzą aktualne trendy wnętrzarskie, mogli również zainteresować się aranżacją w stylu japandi. To połączenie skandynawskich elementów, ale i tych orientalnych, głównie umiłowania sztuki japońskiej.

Powyższe świadczy o tym, że skandynawskie aranżacje ogrodów mogą mieć za każdym razem inny wymiar. Od tego, który nurt wybierzemy jako dominujący, zależy decyzja o zakupie danych mebli ogrodowych. Z pewnością dobrze będą się sprawdzały meble ogrodowe drewniane, ale i te technorattanowe. Takie wykonania są najbliższe propozycjom skandynawskim.

Drewniane meble ogrodowe

Meble ogrodowe wykonane z drewna, świetnie łączą się ze stylem skandynawskim, który lubi naturalne surowce. Do tego wystarczą jasne barwy, aby uzyskać wrażenie jeszcze większej przestronności, pośród zielonej przestrzeni. Drewno w jasnych odcieniach prezentuje się bardzo ciekawie. Warto postawić na meble w klasycznych kształtach, bez zbędnych udziwnień, bo opisywana stylistyka ogrodów, zdecydowanie skłania się ku harmonii i atmosferze, która pozwala na relaks.

Meble ogrodowe z technorattanu

Miłośnicy aranżacji nowoczesnych, ci, którzy wybrali nowość w postaci japandi, z powodzeniem mogą postawić na meble ogrodowe bazujące na technorattanie. Ten materiał łączy w sobie najlepsze cechy surowców naturalnych i sztucznych. Oznacza to, że wprowadza do stylistyki ogrodu estetykę bliską otoczeniu przyrody. Z drugiej strony można liczyć na trwałość i wytrzymałość tak wykonanych mebli ogrodowych, ze względu na zastosowanie materiału sztucznego, dodatkowo wzmocnionego.

Decydując się na technorattan, który uzupełni skandynawską stylistykę ogrodu, można poszukać produktów o nieco bardziej fantazyjnych kształtach. Ciekawą propozycją są także meble, w których technorattan zostaje połączony na przykład ze szkłem. Dzięki temu finalne wykonania zyskują na lekkości, poza tym elegancji, a i ta cecha jest pożądana pośród skandynawskich aranżacji.

Co do japandi?

Japandi mocno zbliża się do natury, dlatego wkomponowanie jego charakterystycznych elementów w ogrodową przestrzeń, wydaje się być starzałem w dziesiątkę. Jeśli chcemy postawić na tę modną stylistykę, wybierajmy minimalistyczne formy, naturalne surowce, subtelną kolorystykę i funkcjonalność. Rezygnujmy ze zbędnych ozdób ogrodowych, które nie są praktyczne, za to mogą wprowadzać pewnego rodzaju chaos.

Przydomowa przestrzeń zielona ma być dla nas prawdziwą oazą. Nic zatem dziwnego, że chcemy ją zaaranżować w wymarzony sposób, pamiętając o tym, że wszystko, co tu wybierzemy, powinno wpisywać się w potrzeby podyktowane przez otaczającą dom przyrodę. Skorzystajmy z powyższych propozycji, gdy w grę wchodzi wybór mebli ogrodowych. Na pewno nie pożałujemy takiej decyzji!

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *