Ogrodowe komplety wypoczynkowe w sezonie zimowym

Ogrodowe komplety wypoczynkowe w sezonie zimowym

Kiedy lato zaczyna dobiegać końca, czas pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć ogrodowe komplety wypoczynkowe przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. W zależności od rodzaju mebli może być konieczne podjęcie różnych kroków. Idealnym rozwiązaniem jest przechowywanie mebli w suchym i chłodnym pomieszczeniu. To może być garaż, warsztat lub inne pomieszczenie.

Ogrodowe komplety wypoczynkowe uprzyjemniają czas spędzany w ogrodzie. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w letnie dni, kiedy życie większości rodzin przenosi się do przydomowej przestrzeni. Aby takie meble mogły służyć jak najdłużej, należy je poddawać odpowiednim zabiegom. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego powstały. Innym czynnościom poddajemy meble wykonane z aluminium, a inaczej postępujemy z meblami drewnianymi.

Ogrodowe komplety wypoczynkowe a rodzaj materiału

Podejmując decyzję, jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodowej przestrzeni, należy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd, gabaryty oraz zastosowanie, ale również podatność na ewentualne uszkodzenia oraz ilość pracy, jaką trzeba włożyć w utrzymanie ich w należytym stanie. Okazuje się bowiem, że nie każdy z nas ma wystarczająco dużo czasu i determinacji, aby zapewnić doskonały wygląd tym meblom, które wykonano z bardziej wymagających materiałów. Dlatego, zanim dokonamy zakupu mebli, warto tę kwestię dobrze przemyśleć.

Drewniane meble do ogrodowej przestrzeni

Przykładem mebli, które wymagają stosowania zabiegów i zabezpieczania przed niekorzystnymi warunkami są te wykonane z drewna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podatność na takie czynniki jak wilgoć, silne nasłonecznienie, czy czynniki biotyczne (grzyby, szkodniki drewna) itp. zależy w dużej mierze od gatunku drewna. Znacznie większą odpornością od gatunków rodzimych odznaczają się na przykład niektóre z gatunków egzotycznych. Dlatego chętnie wybieramy ogrodowe komplety wypoczynkowe z teaku albo eukaliptusa. Dobrym wyborem mogą się też okazać gatunki rodzime o twardym drewnie.

Ilość i rodzaj zabiegów w przypadku mebli drewnianych może zależeć od rodzaju drewna. Jeśli zależy nam na zachowaniu ich dobrej kondycji, nie powinniśmy rezygnować z wykonywania zabiegów całkowicie, a jedynie dostosować je do konkretnego materiału. Szeroki wybór środków do zabezpieczania drewna będzie tu bardzo pomocy.

Inne materiały też warto zabezpieczać

Drewniane meble są jednymi z bardziej wymagających, jeśli chodzi o ogrodowe komplety wypoczynkowe. Nie oznacza to jednak, że w przypadku innych mebli nie ma konieczności przeprowadzania zabiegów. Będą one potrzebne także przy meblach wykonanych z metalu, na którym po pewnym czasie można zauważyć ślady działania rdzy. Warto też rozważyć meble z dobrej jakości tworzywa, które potrafi doskonale imitować rattan i jest mało wymagające. Do utrzymania go w czystości często wystarczy woda z ogrodowego węża albo ciśnieniowa myjka.

Niezależnie od rodzaju materiału warto zadbać o to, by w okresie zimowym meble zostały zabezpieczone w suchym, ale niezbyt ciepłym pomieszczeniu. Okazuje się jednak, że nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Ogrodowe komplety wypoczynkowe w przestrzeni zewnętrznej

Tam, gdzie nie ma miejsca w garażu, a ogród jest zbyt mały na postawienie małej drewutni lub innego budynku mogącego służyć do przechowywania, meble ogrodowe zazwyczaj pozostają na zimę w ogrodzie. W tym wypadku dobrze jest zabezpieczyć je poprzez wykorzystanie specjalnego pokrowca. Wykonany z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, doskonale chroni meble przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ogrodowe komplety wypoczynkowe, podobnie jak meble, które mamy w domu, wymagają odpowiedniego traktowania. Właściwie zabezpieczone będą służyły długo i zachowają efektowny wygląd.

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *