Ozdoby na balkon – modne, jesienne aranżacje

Ozdoby na balkon – modne, jesienne aranżacje

Choć jesienią dni robią się coraz chłodniejsze i mniej chętnie spędzamy czas na zewnątrz, w przydomowej strefie relaksu na tarasie albo na balkonach, to wciąż warto zadbać o ciekawe dekoracje w tych przestrzeniach.

Jakie dekoracje powinny trafić na modny, jesienny balkon? Jakie są najmodniejsze dodatki balkonowe w tym sezonie? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Ozdoby na balkon – dlaczego warto je stosować w okresie jesiennym?

Jesienna pogoda bywa kapryśna. Nie oznacza to jednak, że nie można o tej porze roku spędzać czasu w przydomowej przestrzeni do wypoczynku. Wbrew pozorom wówczas również można liczyć na dość ciepłe dni, podczas których da się zrelaksować na zewnątrz, spędzić nieco czasu na zabawach z dziećmi lub wypić popołudniową kawę w promieniach zachodzącego słońca. Warto zatem zadbać o to, by balkon nawet jesienią być ciekawie zaaranżowany. A do tego przydają się modne dekoracje.

Z drugiej strony, nawet jeśli robi się już dość chłodno, wciąż jednak dekoracje na balkonie są widoczne – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Pięknie wystylizowana przestrzeń ozdabia zatem elewację domu lub mieszkania, a także dodaje nieco kolorów do szaro-burej rzeczywistości późnej jesieni, gdy patrzy się w stronę balkonu z domowego wnętrza.

Modne dekoracje jesienne na balkon

Rośliny na balkonie mogą cieszyć oczy przez cały rok. Trzeba tylko dobrze zaplanować aranżację, by znalazły się w tej przestrzeni ozdobne okazy, które również jesienią (lub nawet zimą) wyglądają atrakcyjnie. Mogą to być na przykład późnojesienne kwiaty (astry), trawy ozdobne lub rośliny o pięknie wybarwiających się liściach. Warto także ustawić na balkonie donice z wiecznie zielonymi iglakami lub bluszczami, którym nie straszne nawet zimowe chłody.

Rośliny warto zasadzić w donicach i skrzynkach, dopasowanych wizualnie do konkretnej aranżacji. Wybór tego typu produktów, dostępnych na rynku jest olbrzymi. Można postawić na modele ceramiczne, cementowe lub z tworzywa sztucznego. Ciekawie efekty dekoracyjne tworzy się również dzięki ozdobnym osłonkom na doniczki.

Na balkonach niejednokrotnie umieszcza się rozmaite dekoracje okolicznościowe. W okresie jesiennym można na przykład pokusić się o kompozycje z kolorowych liści, owoców dzikiej róży i jarzębiny albo ustawić dynie, które zdobią balkon nie tylko w czasie Halloween.

Dekoracyjne oświetlenie na balkon – jakie lampy wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych na balkonie jest oświetlenie. Z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i komfort korzystania z tej przestrzeni po zapadnięciu zmroku. Z drugiej, potrafi się stać efektowną dekoracją. Użytkownicy stawiają zwłaszcza na produkty LED ozdobnych sznurów niewielkich lampek, które tworzą ozdobne girlandy.

Innym pomysłem na oświetlenie jesienne balkonu bywają wielobarwne lampiony, nadające się do dekorowania przydomowej przestrzeni nie tylko z okazji rozmaitych świąt.

Modne dodatki jesienne na balkon – jak udekorować przydomową przestrzeń?

Pięknie udekorowany balkon to idealne miejsce do wypoczynku oraz uzupełnienie modnego wnętrza. Warto stosować rozmaite dodatki i łączyć je w ciekawe kompozycje. To sposób na udekorowanie przydomowej przestrzeni, a także wyrażenie siebie i swoich prywatnych pomysłów na modną i piękna aranżację.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.