Pokój małej dziewczynki – nie tylko cukierkowe róże

Pokój małej dziewczynki – nie tylko cukierkowe róże

Przyjęło się uważać, że małe księżniczki uwielbiają słodkie, cukierkowe kolory. Jednak współczesny pokój małej dziewczynki może się różnić od naszych wyobrażeń. Choć róże rzeczywiście cieszą nasze pociechy, to zwykle dotyczy to bardzo małych dziewczynek. W wielu przypadkach gust zaczyna się zmieniać już w wieku 6 – 8 lat. 

Aranżując pokój małej dziewczynki, trzeba uważać z doborem właściwych kolorów. W przeciwnym razie może się okazać, że dość szybko będziemy musieli zmienić wystrój dopiero co wyremontowanego wnętrza. 

Jak aranżować wnętrze z użyciem róży

Choć kolor różowy rzeczywiście cieszy się ogromną popularnością wśród małych dziewczynek, to zazwyczaj fascynacja nim dość szybko mija. Warto więc uważać z wprowadzaniem go do wnętrza w nadmiernej ilości. Róż zdecydowanie lepiej sprawdzi się w akcentach. Alternatywą może być pomalowanie na ten kolor jednej ze ścian (na przykład w okolicy dziecięcego łóżka albo strefy przeznaczonej do zabawy).

Doskonałym pomysłem będzie też rezygnacja z różowych ścian i utrzymanie ich w innej barwie w jasnej tonacji oraz uzupełnienie aranżacji o różowe mebelki lub inne sprzęty. Jeszcze lepszym pomysłem będzie wykorzystanie mebli w uniwersalnym kolorze, dzięki czemu nie znudzą się szybko dorastającej córce. Potrzebę posiadania cukierkowego, różowego pokoju można wtedy zaspokoić poprzez wprowadzenie odpowiednich dodatków, które z łatwością usuniemy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Pokój małej dziewczynki nie tylko w różach

Może w tym miejscu zadać pytanie, na jaki kolor warto malować pokój małej dziewczynki. Pomysłów mów być bez liku. My jednak zachęcamy do zastosowania takich, które szybko się nie nudzą. Pokój dziecka nie powinien być zbyt ciemny i ponury. Dlatego, jeżeli już decydujemy się na wykorzystanie koloru szarego, niech to będą szarości w jasnej tonacji. Oczywiście można też zdecydować o pomalowaniu jednej ze ścian na wyraźniejszy, ciemny kolor. W ten sposób uzyskamy ciekawy akcent i dodamy wnętrzu charakteru. Taka ciemniejsza ściana może posłużyć jako baza do umieszczenia rysunku, na przykład przy pomocy szablonu.

Aranżując pokój małej dziewczynki, warto stosować zasadę, by elementy, które mogą się szybko znudzić, wprowadzać do aranżacji w dodatkach. Jako podstawową kolorystykę wykorzystywać natomiast uniwersalne barwy. Ta sama zasada obowiązuje w stosunku do innych elementów wystroju. Dlatego, jeśli szukasz idealnego szablonu do takiego pokoju, lepiej wybierz taki, który będzie mógł pozostać z Twoją pociecha dłużej. Bajkowe postaci mogą natomiast zagościć na zawieszonych na ścianie obrazkach. Tę z łatwością zmienimy na inną ozdobę (zdjęcie, grafika, fotografia idola), gdy dziecko będzie starsze.

Pokój małej dziewczynki można aranżować na wiele różnych sposobów. Zachęcamy do przemyślanych decyzji, które nie przysporzą dużo pracy przy zmianie koncepcji.

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *