Pomysł na funkcjonalny ogród

Pomysł na funkcjonalny ogród

Zagospodarowanie ogrodu w istotny sposób wpływa na jego funkcjonalność i wygląd. Niektóre posesje mogą zaskakiwać pomysłowymi rozwiązaniami i efektownym designem. W przygotowaniu takich aranżacji bardzo pomocy jest szeroki asortyment mebli ogrodowych, którym przypisuje się rozmaite funkcje. Znajdziemy wśród nich zarówno modele przeznaczone do wypoczynku, jak i do przechowywania. Nie brakuje też produktów dla dzieci. Połączenie tego, co oferują nam producenci, w gustowną całość i dostosowanie wyposażenia ogrodu do potrzeb użytkowników pozwala na stworzenie praktycznego i estetycznego przydomowego azylu.

W aranżacji ogrodu, nawet jeśli powierzamy ją specjalistom, aktywny udział powinien brać właściciel. Zastosowane na terenie posesji rozwiązania muszą odzwierciedlać jego potrzeby. Konieczne jest zatem wyszczególnienie najistotniejszych oczekiwań i zaproponowanie aranżacji, która będzie w stanie je spełnić.

Meble skrojone na miarę potrzeb

Szeroki asortyment mebli ogrodowych sprawia, że użytkownicy z łatwością są w stanie dobrać modele idealnie wpisujące się w ich oczekiwania. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, a także wykonane z różnych materiałów i spełniające rozmaite funkcje pozwalają na tworzenie przeróżnych aranżacji. Znajdziemy wśród nich meble drewniane, aluminiowe, technorattanowe oraz wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Niektóre z nich to duże zestawy ogrodowe, inne stanowią niewielkie komplety idealne dla dwóch osób. Zróżnicowana kolorystyka oraz stylistyka mebli pozwala tworzyć harmonijne aranżacje wpisujące się w określoną przestrzeń.

Gdy musimy zaaranżować niewielki taras…

Jeśli przestrzeń, którą chcemy urządzić jako miejsce wypoczynku, charakteryzuje się niewielkim metrażem, użytkownicy mają dwie możliwości. Mogą ustawić w niej niewielki zestaw wypoczynkowy albo zdecydować się na meble modułowe. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z możliwością przekształcania mebli tak, by najlepiej odpowiadały aktualnym potrzebom. Dzięki temu, że są zbudowane ze specjalnych modułów, które można ze sobą łączyć w różny sposób jak klocki, użytkownicy mogą ustawić na tarasie zestaw zdolny pomieścić większą ilość osób albo zaledwie stolik i dwa fotele. Możliwość szybkiej adaptacji tarasu do bieżących potrzeb ma wiele zalet. Inwestor bez problemu może podjąć większą liczbę gości, a na co dzień korzystać tylko z tych mebli, które są niezbędne domownikom. Dzięki temu na tarasie pozostaje sporo przestrzeni, która umożliwia swobodne przemieszczanie się między domem a ogrodem.

Życie rodzinne i towarzyskie

Dla miłośników przyjęć na łonie natury również znajdzie się coś ciekawego. W asortymencie producentów mebli ogrodowych jest wiele modeli, które doskonale sprawdzają się podczas obiadu dla całej rodziny albo wieczornego przyjęcia. W zależności od potrzeb mogą to być meble wypoczynkowe, w których skład wchodzą duże kanapy i narożniki albo wysoki stół z krzesłami zdolny pomieścić większą grupę osób. Do tego warto pokusić się o ogrodowy barek, który umożliwi serwowanie zimnych napojów na świeżym powietrzu. Nieduży mebel, który jednocześnie spełnia funkcję stolika, może być wykorzystywany do przechowywania kostek lodu, dzięki czemu chłodne drinki będą zawsze pod ręką.

Przechowywanie w ogrodzie

A kiedy na zewnątrz zrobi się nieco chłodniej, można sięgnąć po ciepłe koce ukryte w ogrodowym schowku. Skąd taki schowek? Okazuje się, że może być elementem ogrodowych mebli. Wiele z nich spełnia bowiem więcej niż jedną funkcję. Przykładem jest stolik kawowy, pod którego blatem znajduje się pojemny schowek albo skrzynia ogrodowa, która jednocześnie może być też siedziskiem. Ogrodowe schowki pozwalają na przechowywanie różnych przedmiotów – od miękkich poduszek i ciepłych koców, po dziecięce zabawki. Dzięki nim w ogrodzie może zapanować porządek, a wszystkie niezbędne przedmioty będą stale pod ręką.

Funkcjonalna przestrzeń ogrodu jest nie mniej ważna od praktycznych rozwiązań zastosowanych w domu. Dlatego warto śledzić nowości pojawiające się na rynku i wybierać te, które pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału ogrodowej przestrzeni.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Bazkar

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *