Przygotowanie paczki do wysyłki – o tym należy pamiętać

Przygotowanie paczki do wysyłki – o tym należy pamiętać

Przygotowanie paczki do wysyłki obejmuje wybór właściwego opakowania, ale i akcesoriów zabezpieczających. To ważne, ponieważ pakowane artykuły będą transportowane w warunkach, które mogą wpłynąć na ich uszkodzenia. Co warto kupić? Jak wybierać poszczególne elementy do pakowania, aby zawartość dotarła w nienaruszonym stanie do odbiorcy?

Przygotowanie paczki do wysyłki – odpowiednie pudełko

Na początek należy wybrać odpowiednie pudełko. Najlepiej do tego celu sprawdzają się kartony wykonane z tektury falistej. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego dostępne w różnych rozmiarach.

Pudełka kartonowe należy dobierać do zawartość, która będzie w nie pakowana. Ciężkie i masywne przedmioty wymagają zastosowania artykułów bardzo wytrzymałych. W takim przypadku poleca się kartony o tekturze falistej o większej grubości. Do małych i lekkich elementów można zastosować pudełka z nieco cieńszej tektury.

Do pakowania książek i drobiazgów przydają się pudełka fasonowe. Łatwe w zamykaniu i otwieraniu, a przy tym estetyczne. Przygotowanie paczki do wysyłki, która ma urzec także designem, nie może pominąć etapu wybierania pudełka, które będzie na przykład ciekawie zdobione lub kolorowe.

Akcesoria do zabezpieczania zawartości

Przygotowanie paczki do wysyłki musi obejmować zastosowanie akcesoriów, które uchronią zawartość przed zniszczeniem. Przydadzą się tekturowe podkładki, jeśli wewnątrz pudełka ma się znaleźć kilka elementów. Zabezpieczą przed ich przemieszczaniem, a co za tym idzie, uszkodzeniami. Alternatywą jest dobrze nam znana folia bąbelkowa. Amortyzuje i chroni nawet delikatne i kruche rzeczy. Jest przy tym lekka, dlatego nie wpływa znacząco na koszty wysyłki.

Wolne przestrzenie można wypełnić skropakiem. Surowcem ekologicznym. Skropak wystarczy wsypać do kartonu. Znajdzie swoje miejsce we wszystkich niewykorzystanych kątach kartonu i szczelinach pomiędzy zawartością. Dzięki temu wysyłane rzeczy nie będą narażone na przesuwanie się, przemieszczanie po kartonie. W podobny sposób działają poduszki powietrzne – również ekologiczne. Świetnie stabilizują i amortyzują wstrząsy, których trudno uniknąć w trakcie transportu.

Ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych

Jak wygląda przygotowanie paczki do wysyłki od zewnątrz? Kartonowe pudełko należy zakleić taśmą pakową o odpowiedniej szerokości. Liczą się również właściwości zastosowanego kleju w takiej taśmie. Musi być on odporny głównie na wahania temperatury, aby pakunek nie rozszczelnił się w trakcie transportu.

Dodatkowym zabezpieczeniem może być przezroczysta lub kolorowa folia stretch. Bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia, ale i działanie czynników atmosferycznych, w tym opadów. Wybierając tę kolorową pakunek można uczynić dyskretnym.

Przygotowanie paczki do wysyłki nie musi być kosztowne, trudne i uciążliwe. Wystarczy skorzystać z powyższych akcesoriów i odpowiednio je dobrać, by nie martwić się o to, jak na dostarczoną zawartość zareaguje odbiorca.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *