Wyspa kuchenna na kółkach – wady i zalety

Wyspa kuchenna na kółkach – wady i zalety

Przemyślana aranżacja kuchni gwarantuje komfort podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Jednym z jej elementów może być mobilna wyspa kuchenna, którą użytkownicy mogą dowolnie przestawiać zgodnie z własnymi potrzebami. Wygoda, jaką wnosi do wnętrza, dla wielu osób jest wprost niezastąpiona.

Mobilna wyspa kuchenna nie jest częstym widokiem w polskich kuchniach. Nasi rodacy zdecydowanie częściej wybierają wyspę wbudowaną w aranżację na stałe, do której dzięki temu można doprowadzić instalacje. Choć wyspa na kółkach nie daje takiej możliwości, ma za to wiele innych zalet.

Dlaczego wyspa kuchenna na kółkach znajduje nasze uznanie?

Warto zwrócić uwagę, że brak możliwości doprowadzenia instalacji to właściwie jedyna duża wada tego rozwiązania. Inne cechy rozpatrujemy w kategoriach zalet. Wieloma z nich wyróżniają się też wyspy stanowiące stałą zabudowę. Między nimi jest jednak zasadnicza różnica. Mobilna wyspa kuchenna może być dowolnie przestawiana, co stanowi ogromny atut dla użytkowników. Dzięki temu wyspa będzie elementem, z którego łatwo zrezygnujemy, kiedy znudzi nam się aktualny wygląd pomieszczenia. Z łatwością przestawimy ją w inne miejsce, w którym będziemy potrzebować więcej blatu roboczego, a jeśli uznamy, że pomieszczenie jest za mało przestronne, postawimy ją przy ścianie albo w innym pomieszczeniu.

Zalety wysp kuchennych, bez względu na ich mobilność

Zarówno wyspy mobilne, jak i te, które nie posiadają kółek, doskonale sprawdzają się w kuchni. Mają wiele cech wspólnych, przez co nie odczujemy dużych różnic w ich użytkowaniu. Ich zaletą jest dodatkowy blat roboczy, do którego swobodny dostęp z różnych stron umożliwia wspólną pracę wielu osób. Wyspa kuchenna to także więcej miejsca do przechowywania. Pod blatem zazwyczaj znajdują się pojemne półki. W przypadku mebli mobilnych mogą to być zarówno zamykane szafki, jak i otwarte półki, na których ustawimy naczynia albo produkty spożywcze.

Inna ważna cecha, którą doceniają użytkownicy, to możliwość wizualnego oddzielenia wnętrza kuchni od reszty pomieszczenia. W pozostałej części zazwyczaj znajduje się strefa dzienna salonu, w której przyjmujemy gości. Dlatego wielu osobom zależy na tym, by choć w części zasłonić to, co znajduje się w kuchni. Mobilna wyspa kuchenna doskonale się do tego sprawdza.

Co może nam przeszkadzać?

Wyspa kuchenna na kółkach, ze względu na swoją mobilność, jest bardzo funkcjonalna. Z drugiej strony możliwość jej dowolnego przemieszczenia zgodnie z potrzebami użytkowników ogranicza jej rozmiary. Duży mebel mógłby sprawiać trudność przy przesuwaniu. Dlatego możemy powiedzieć, że taka wyspa będzie praktycznym rozwiązaniem w pomieszczeniach małych i średnich, w które dobrze wpisze się ze względu na swe gabaryty i skomponuje z innym wyposażeniem.

Planując aranżację kuchni, warto dobrze przemyśleć jej wystrój i funkcjonalność. Liczne zalety, którymi wyróżnia się wyspa kuchenna, są nie do podważenia. Co jednak, jeśli dodatkowo wyposażymy ją w kółka? Mobilna wyspa kuchenna spełnia oczekiwania wielu użytkowników. A jak jest w Twoim przypadku?

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *