Wystrój okien w sypialni. Sprawdź, jak otrzymać efektowną dekorację okienną

Wystrój okien w sypialni. Sprawdź, jak otrzymać efektowną dekorację okienną

Przytulne wnętrze zapewniające oczekiwaną prywatność i intymność. Tak zazwyczaj wyobrażamy sobie sypialnię. Ważną funkcję pełni tu wystrój okien w sypialni. Nie tylko dyskretnie osłania wnętrze przed wścibskim wzrokiem przechodni oraz sąsiadów, ale także dekoruje je i ociepla całą aranżację.

Wystrój okien w sypialni może przybierać różną formę. Nie zawsze jest to tradycyjna firanka, do której zostaliśmy przyzwyczajeni w przeszłości. Jak jeszcze mogą wyglądać dekorację okienne i na którą z nich warto się zdecydować?

Rolety rzymskie – nie tylko do kuchennych aranżacji

Warto zwrócić uwagę na to, jak efektownie zaprezentują się w oknach rolety rzymskie. Dekoracją okienna, która kojarzona jest przede wszystkim z takimi pomieszczeniami jak kuchnia, salon oraz gabinet równie dobrze może zagościć w pomieszczeniach przeznaczonych na nocny odpoczynek. Co więcej, jako wystrój okien w sypialni może być łączona z innymi dekoracjami okiennymi, na przykład z zasłonami. Niektórzy preferują jednak pozostanie przy jednej dekoracji okiennej. W tym przypadku roleta rzymska z delikatnej, transparentnej tkaniny może być łączona z drugą roletą wykonaną z grubszego materiału, który doskonale zastępuje tradycyjne zasłony.

Panele okienne – nowocześnie, modnie i elegancko

Innym rodzajem dekoracji okiennej, która doskonale współgra z wnętrzem nowocześnie urządzonej sypialni są panele okienne. Bardzo dobrze prezentują się zarówno na oknach balkonowych, jak i nieco mniejszych. Efektownie zdobią okno i osłaniają wnętrze pomieszczenia przed wzrokiem osób stojących na zewnątrz. Zawieszone w oknie panele mogą mieć różną długość, co dodatkowo urozmaica dekorację i pozwala wyeksponować rośliny stojące na parapecie.

Panele to charakterystyczna dekoracja okienna z dociążonym dołem tkaniny, dzięki czemu ta nie ulega marszczeniu i pozostaje idealnie prosta. Najczęściej szyje się ją z woalu lub organtyny. Tkanina może być całkowicie gładka lub mieć przeróżne, niekiedy bardzo skomplikowane albo przypominające obrazy wzory.

Firany – tradycyjny wystrój okien w sypialni

Niektóre osoby zamiast nowoczesnych wolą tradycyjne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie mogą urozmaicać dekoracji okiennej. Zamiast prostej firanki mogą się zdecydować na makarony albo przeróżne upięcia i drapowania tkaniny. Z pomocą przychodzi też szeroki wybór rodzajów tkanin, które można łączyć z zasłonami lub wieszać w sypialni jako wyłączną dekorację okienną.

Firany z powodzeniem zagoszczą w sypialni, jak i w innym pomieszczeniu. Doskonale skomponują się z wnętrzami utrzymanymi w różnych stylach. Mogą stanowić wystrój okien w sypialni urządzonej w stylu tradycyjnym, nowoczesnym oraz prowansalskim. Z powodzeniem można powiedzieć, że są jedną z najbardziej uniwersalnych dekoracji okiennych.

Warto pamiętać, że inwestorzy, planując wystrój okien w sypialni, nie muszą ograniczać się do rolet rzymskich, firan i paneli okiennych. Doskonałym pomysłem są też poziome albo pionowe żaluzje.

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *