Zanim nadejdą wiosna i lato, przemyślmy zakup mebli ogrodowych!

Zanim nadejdą wiosna i lato, przemyślmy zakup mebli ogrodowych!

Zima w pełni i nie zanosi się na to, by miała szybko się skończyć. Pomiędzy kolejnymi wypadami w góry, wyjazdami z rodziną na ferie zimowe i wolnymi weekendami spędzanymi na uprawianiu sportów zimowych, warto znaleźć czas na zaplanowanie, jak ma wyglądać przydomowy ogród. Im wcześniej się za to weźmiemy, tym lepiej, bo cierpliwe szukanie wymarzonych elementów wyposażenia, przynosi oczekiwane efekty. Poza tym to właśnie teraz jest gorący sezon wyprzedażowy!

Czym się kierować wybierając meble ogrodowe

Na sezon typowo wiosenny pozostawiamy zakup sadzonek. Na letni z kolei, akcesoriów i narzędzi, które będą potrzebne do prac ogrodowych. Już teraz dobrze jest za to pomyśleć o tym, jakie meble ogrodowe będą ciepłą porą sprawiać, że grill ze znajomymi, wieczorna posiadówka z rodziną czy samotny seans ze spadającymi gwiazdami na pierwszym planie, staną się niezapomnianymi chwilami.

Meble ogrodowe przede wszystkim powinny być trwałe. Na sezon, który obfituje w opady deszczu, wilgoć, a następnie opady śniegu i coraz niższą temperaturę, meble przeważnie chowa się do suchych i ciepłych pomieszczeń, dodatkowo dbając o ich zabezpieczenie przed kurzem czy innymi powierzchownymi zanieczyszczeniami. Jednak nawet w porze letniej meble muszą zmagać się z deszczem, a innym razem silnym promieniowaniem słonecznym. Do tego kolejne spotkanie z bliskimi sprawia, że zmagają się z uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Uszkodzenia i zabrudzenia – te dwa czynniki trzeba mieć na uwadze, wybierając meble ogrodowe. Wiąże się to nie tylko z ich wspomnianą trwałością, ale i łatwością utrzymania w czystości, podejmowanymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Użytkownicy przeważnie marzą o tym, by nie były to skomplikowane i czasochłonne działania.

Kolejne dwa bardzo ważne aspekty, to komfort użytkowania oraz dopasowanie do ogrodowej aranżacji. Z małą architekturą ogrodową jest podobnie, jak z wystrojem wnętrz. Jeśli zostaje zachowania harmonia, spójna stylistyka i estetyka, można poczuć się pewnie, miło, błogo, przyjaźnie. Meble ogrodowe muszą zatem odpowiadać motywowi przewodniemu, który zostaje przyjęty na terenie wokoło domu.

Gdy odpowiedzi na powyższe pytania są już znane

Aspekty praktyczne mamy za sobą. Można przechodzić do porównywania dostępnych modeli mebli ogrodowych. Jeśli ogród urządzony jest w stylu klasycznym, dobrze sprawdzą się produkty drewniane. Drewno doskonale współgra z przyrodą. Tak urządzonemu ogrodowi nie można już nic zarzucić. Harmonia zostaje z góry zachowana.

Drewniane meble ogrodowe mimo wszystko mogą zapewniać oryginalny wystrój, ponieważ nadają się do przemalowania na inny kolor. Jeśli mają posłużyć przez długi czas, nie można zapominać o ich regularnej konserwacji, impregnacji, czyszczeniu z zastosowaniem dedykowanych środków, oraz odnawianiu przed sezonem letnim, jeśli tego wymagają.

W ogrodzie urządzonym nowocześnie, można postawić na meble wykonane z tworzyw sztucznych lub produkty technorattanowe. Te z tworzyw mają przewagę w postaci bardzo szerokiej palety kolorystycznej. Pojawiają się tu również unikalne kształty, futurystyczne, niespotykane dotąd. Jest to opcja dla najbardziej wymagających, którzy lubią się wyróżniać i te same pragnienia przekładają na swój ogród. Lekkość mebli z tworzyw sztucznych, a do tego atrakcyjne ceny, przemawiają za ich wyborem.

A co z technorattanem? Bazujące na nim meble ogrodowe to wyjątkowa estetyka. Klasa i luksus, które idealnie wpisują się we współczesne aranżacje ogrodów. Nad innymi materiałami służącymi produkcji mebli do ogrodów, technorattan ma tę przewagę, że jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia, zabrudzenia. Nie traci swoich barw, kształtów i jako materiał nie odkształca się. Meble technorattanowe uzupełnione o elementy szklane, na przykład blat na stoliku, do tego łączone chociażby z metalowymi nogami krzeseł czy foteli, dodają wyrafinowania. Brak konieczności stosowania szczególnych metod pielęgnacyjnych, decyduje o wysokim komforcie użytkowania. Te meble są w stanie przez cały rok służyć nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie, a nawet balkonie.

Które z nich zatem wybrać? Nim nadejdzie wiosna i lato, dobrze jest zastanowić się nad tym, jaki komplet mebli ogrodowych dopełni zielonej aranżacji. Drewniany czy z technorattanu – przy właściwym użytkowaniu obydwa rozwiązania mają szansę sprawić, że czas spędzony na zewnątrz domu, będzie jeszcze przyjemniejszy.

Redaktorka

One thought on “Zanim nadejdą wiosna i lato, przemyślmy zakup mebli ogrodowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *