Zestaw wypoczynkowy do ogrodu – czym powinien się charakteryzować?

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu – czym powinien się charakteryzować?

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu musi być wygodny dla użytkowników i dopasowany do zielonej przestrzeni. Nie chodzi tylko o estetykę, lecz również o rozmiary mebli ogrodowych, dominujący surowiec czy kształty. Na co warto zwracać uwagę wybierając zestawy ogrodowe?

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu – dostępna powierzchnia

Dostępność małej bądź dużej działki ma znaczenie dla jej aranżacji. W szczególności, gdy w grę wchodzi zestaw wypoczynkowy do ogrodu, bo musi on wpisywać się w wielkość przydomowej przestrzeni. Małe meble ogrodowe zginą w tle i niekoniecznie będą komfortowe. Z kolei sporych rozmiarów zestawy wypoczynkowe mogą być drogie, ciężkie, trudne w transporcie, a w niewielkich rozmiarów ogrodzie kompletnie nie spełnią swoich funkcji.

Z tego względu użytkownicy powinni w pierwszej kolejności przemyśleć, gdzie urządzą kącik rekreacyjny, a także ile osób będzie z niego korzystać. Od tego zależy liczba mebli, poszczególnych elementów i oczywiście ich wielkość.

Jeśli dostępny jest duży ogród, można sobie pozwolić na znacznie więcej. Warto jednak uwzględniać wielkość krzeseł, foteli, ław czy stolików ogrodowych. Jeśli ma z nich korzystać kilkuosobowa rodzina, wystarczy klasyczny zestaw, w którym znajdzie się tyle krzeseł lub foteli, ilu jest domowników. Gdy spędzanie czasu w ogrodzie zawsze wiąże się z zapraszaniem gości, nie obejdzie się bez dodatkowych elementów wyposażenia, aby wszystkich pomieścić.

Meble ogrodowe – z jakich materiałów?

Na rynku można znaleźć zestaw wypoczynkowy do ogrodu wykonany z technorattanu, rattanu, wikliny, drewna, metalu lub plastiku. Każdy z materiałów ma zalety i wady. W jaki sposób wybrać idealny zestaw mebli ogrodowych?

Wskazówką może być dopasowanie do stylistyki ogrodu oraz architektury domu. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się ciekawe tworzywa sztuczne. Pośród rustykalnych krajobrazów najlepiej prezentują się zestawy drewniane lub wykonane z innych naturalnych materiałów.

Nim podejmiemy ostateczną decyzję, koniecznie trzeba uwzględnić, jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymagają dane meble oraz czy znajdzie się odpowiednie miejsce do ich przechowywania.

Co powinno znaleźć się w zestawie?

Podstawą są krzesła lub fotele ogrodowe oraz stół. Zazwyczaj wybiera się też leżaki ogrodowe, a nierzadko huśtawki, które całej rodzinie i znajomym przynoszą sporo frajdy. Alternatywą dla krzeseł i foteli są ławy, ale te najlepiej komponują się z długimi stołami.

Wśród wielu propozycji, np. technorattanowych zestawów, znaleźć można narożniki ogrodowe, pufy oraz modułowe elementy, czyli te, które są ze sobą zestawiane w dowolny sposób. Całość warto uzupełnić o miękkie i wygodne poduszki ogrodowe. Nie tylko podwyższą komfort korzystania z mebli, ale i uczynią je ciekawszymi.

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu spełnia nie tylko praktyczne funkcje. Jego zadaniem jest podkreślenie aranżacji zielonej przestrzeni i sprawienie, by przydomowy teren zachęcał gości do wspólnego spędzania czasu.

Redaktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *